Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A swivel armchair with footstool offers a range of benefits for living room design. It combines style and comfort, allows flexible movement and adapts to different seating positions. The stool provides a comfortable footrest, ideal for relaxing. This seat is sure to become a real focal point and create an inviting atmosphere. The swivel armchair is also perfect for chatting, reading or watching TV, and will contribute to a cosy, modern interior design.
- Set consisting of a swivel armchair and footstool in brown, 92.5 x 82 x 85.5 cm (H/W/D)
- An easy chair with 360 °C swivel function and stable feet made of black powder-coated steel
- The pleasantly soft cover fabric comes in a tweed look
- The rectangular back cushion is included
- The seat height is 46.50 cm, with a max. weight capacity of 110 kg
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 92.5 cm |
| Anchura | 83 cm |
| Profundidad | 82 cm |
| Peso | 25.5 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,27 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón |
|---|---|
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, giratorio, montado |
| Imprimir catálogo: | Estructura: Acabado natural, Pino Aglomerado Acabado natural, Funda: 100 % Poliéster, Pie/Pies: Acero pulverizado, Relleno: 35 kg/m³ Espuma de poliester Poliuretano, 110 kg capacidad de carga máxima, 360 °C giratorio, montado, 46,50 cm altura asiento |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Temporada: | Saison2024-1 |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse