Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A real statement piece for design lovers: this rocking armchair combines casual elegance and functionality. The combination of soft mottled textile look and non-slip leather-look surface gives the furniture an urban twist with a feel-good factor. The curved metal frame in deep black with fine wooden accents ensures stability - and the perfect curve. Ideal in quiet reading corners, as a relaxing counterpoint in the office or as a break in style to clean interiors. The look is particularly harmonious with light-colored carpets, natural tones and minimalist side tables. A favorite place with character - ready for stylish relaxation.
- Comfortable rocking chair with armrests in beige, 99.5 x 74 x 90 centimetres (H/W/D)
- The mix of mottled cover in light beige and non-slip leather look creates a modern, luxurious look
- The black frame with swing function made of sturdy steel with wooden details allows for cozy hours
- Maximum seating comfort thanks to soft upholstered seat shell, armrests and high backrest
- Works perfectly as a central eye-catcher in the living and working area
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 99.5 cm |
| Anchura | 74 cm |
| Profundidad | 90 cm |
| Peso | 15.5 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,22 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige |
|---|---|
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, montado |
| Imprimir catálogo: | Estructura: Acabado natural, Pino Aglomerado Acabado natural, Funda: 100 % Textil recubierto con poliuretano, 100 % Poliéster, Pie/Pies: Acero pulverizado, Relleno: 30 kg/m³ Espuma de poliester Poliuretano, 110 kg capacidad de carga máxima, montado, 46,50 cm altura asiento |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Temporada: | Saison2024-2 |
| Topic: | Christmas |
Valoraciones
Conectarse