Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Classic elegance meets modern design - this stylish upholstered bench in timeless gray combines comfort with aesthetic sophistication. The sophisticated woven structure and velvety cover give it a sophisticated touch, while the slim silhouette offers a wide range of uses. Whether as a tasteful addition in the hallway, a cozy seat at the dining table or a stylish shelf in the bedroom - this design wonder blends seamlessly into various living concepts and sets subtle but effective accents.
- Woven bench in grey and black, 45 x 128 x 50 centimeters (H/W/D)
- The velvety soft cover in gray radiates timeless elegance and blends in perfectly with modern, Scandinavian or industrial living styles
- The elegant wickerwork structure gives the bench a unique look with a modern, dynamic touch
- Flexible use - as a cozy seat or as a stylish shelf
- The curved legs in black create a soft contrast and are made of robust steel
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 48.5 cm |
| Anchura | 128 cm |
| Profundidad | 48 cm |
| Peso | 11.9 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,11 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Gris |
|---|---|
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, parcialmente desmontado, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Estructura: Tablero de fibra densidad media Acabado natural, Funda: 100 Poliéster (aspecto aterciopelado), Relleno: 25 kg/m³ Poliuretano, Patas: Acero lacado, 110 kg capacidad de carga máxima, 34 cm altura asiento, 30000 Martindale resistencia a la abrasión, parcialmente desmontado |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Corredor, Outdoor |
| Serie: | Weave |
| Temporada: | Saison2024-2 |
Valoraciones
Conectarse