Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A real feel-good guarantee with style factor: this fluffy stool brings a cozy atmosphere to any home with its soft faux fur cover in soft natural tones. The unusual shape gives the design a lightness and adds playful accents – ideal for brightening up simple rooms. Whether as a comfortable addition to a sofa and armchair, as flexible seating, or as a decorative storage surface, this multi-talented piece shows off its versatile side. The softly upholstered surface combined with elastic springs invites you to linger and combines comfort with character. Perfectly complemented by wooden furniture or accessories in warm earth tones.
- Fluffy stool in beige, 36 x 42 x 42 centimeters (H/W/D)
- The cozy, soft faux fur cover in warm brown tones exudes modern chalet charm
- The unusual design creates a light look and brings dynamism to the interior
- Versatile use as a complement to armchairs and sofas, as additional seating, or as a stylish storage solution
- The soft padding and elastic strap suspension ensure maximum seating comfort
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 42 cm |
| Anchura | 42 cm |
| Profundidad | 36 cm |
| Peso | 4.6 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,07 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón |
|---|---|
| Details: | Elastische Gurtaufhängung, altura asiento, capacidad de carga máxima, montado, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Construcción del marco: Álamo Aglomerado Acabado natural, Relleno: 30 kg/m³ Poliuretano, 100 % Poliéster, 110 kg capacidad de carga máxima, montado, 42 cm altura asiento, 30000 Martindale resistencia a la abrasión, |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Lilja |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Tendencias: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendencias 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
| Calendario de marketing: | Diciembre |
Valoraciones
Conectarse