Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This compact stool impresses with its high-quality textured fabric, whose mottled pattern in warm shades immediately creates a cosy atmosphere. The unusual, organic shape gives the piece a light, almost floating appearance and brings a fresh dynamic to the interior. Versatile in use, it serves as a practical addition to a sofa and armchair, flexible seating, or elegant storage for books and decorations. The soft upholstery and elastic suspension guarantee pleasant seating comfort. The stool looks particularly harmonious in combination with natural materials and earthy tones, which round off the overall look.
- Small stool with mottled cover, 36 x 42 x 42 centimetres (H/W/D)
- Impresses with its high-quality textured cover and mottled pattern in warm shades
- The unusual design creates a light look and brings dynamism to the interior
- Versatile use as a complement to armchairs and sofas, as additional seating, or as a stylish storage solution
- The soft padding and elastic strap suspension ensure maximum seating comfort
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 42 cm |
| Anchura | 42 cm |
| Profundidad | 36 cm |
| Peso | 5.1 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,07 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón |
|---|---|
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, montado, resistencia a la abrasión, suspensión correas elásticas |
| Imprimir catálogo: | Construcción del marco: Álamo Aglomerado Acabado natural, Relleno: 30 kg/m³ Poliuretano, 100 % Poliéster, 110 kg capacidad de carga máxima, montado, 42 cm altura asiento, 30000 Martindale resistencia a la abrasión, |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Lilja |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Calendario de marketing: | Diciembre |
Valoraciones
Conectarse