Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A pouf enhances the living experience in any room and can be used in a variety of ways. It functions as a cozy footrest in front of the sofa and couch. A pouf can just as easily be used as a substitute for a coffee table, on which drinks and more can be placed on a tray. Used as a bench at the end of the bed, you can place clothes and cushions on it. An upholstered stool also offers practical advantages in the hallway: as a shoe bench or storage space for bags etc. With this light-colored fabric stool, you don't need to worry about stains. Thanks to the modern easy-clean feature, even ketchup stains can be removed without leaving any residue.
- Large upholstered stool in grey, 43 x 130 x 62 centimeters (H/W/D)
- The velvety soft cover in dark gray perfectly complements modern, minimalist and glamorous living concepts
- The filigree black legs made of robust steel lend stability and lightness
- Complements any living area as a modern and elegant ottoman
- Nosag suspension and foam padding ensure comfortable seating
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 43 cm |
| Anchura | 130 cm |
| Profundidad | 62 cm |
| Peso | 24 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,29 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Gris, Negro |
|---|---|
| Details: | Nosagunterfederung, Pilling, cada pieza es única, capacidad de carga máxima, espuma, hecho a mano, parcialmente desmontado, prueba cigarrillo superada, resistencia a la abrasión, resistencia a la luz |
| Imprimir catálogo: | Funda: Poliéster (aspecto aterciopelado), Construcción del marco: Abeto Madera maciza Acabado natural, Abedul Madera maciza Acabado natural, Acabado natural, Pie/Pies: Acero pulverizado, Asiento:, 35 kg/m³ espuma, 120 kg capacidad de carga máxima, hecho a mano, cada pieza es única, Resistencia a la abrasión: 45000 Martindale resistencia a la abrasión, Resistencia al pilling: 5 Pilling, Resistencia a la luz: 4 resistencia a la luz, prueba cigarrillo superada, parcialmente desmontado |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Gianni |
| Temporada: | Saison2022-1 |
Valoraciones
Conectarse