Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A stylish all-rounder for modern living concepts: This spacious upholstered stool combines timeless elegance with sophisticated comfort. The soft corduroy cover in subtle grey harmonizes with purist interiors, while delicate black steel legs add a touch of lightness. Thanks to the high-quality upholstery and Nosag spring base, every moment on it becomes a relaxing break. Whether as additional seating, a stylish addition to the living area or a cozy storage unit - this design highlight brings flexibility and aesthetics into perfect balance.
- Large upholstered stool in grey corduroy, 43 x 130 x 62 centimeters (H/W/D)
- The soft corduroy cover in a light color perfectly complements modern, minimalist and Scandinavian living concepts
- The filigree black legs made of robust steel lend stability and lightness
- Complements any living area as a modern and elegant ottoman
- Nosag suspension and foam upholstery ensure comfortable seating
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 43 cm |
| Anchura | 130 cm |
| Profundidad | 62 cm |
| Peso | 24 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,29 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Gris |
|---|---|
| Details: | Nosagunterfederung, capacidad de carga máxima, desmontado, espuma, parcialmente desmontado, resistencia a la abrasión, Ökotex zertifiziert |
| Imprimir catálogo: | Funda: 88 % Poliéster, 12 % Poliamida-nylon, Construcción del marco: Acabado natural, Abedul Madera maciza Acabado natural, Abeto Madera maciza Acabado natural, Pie/Pies: Acero pulverizado, Funda:, Relleno: 35 kg/m³ espuma, 110 kg capacidad de carga máxima, desmontado, Resistencia a la abrasión: 100000 Martindale resistencia a la abrasión, parcialmente desmontado, |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Gianni |
| Temporada: | Saison2022-2 |
Valoraciones
Conectarse