Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This upholstered stool brings a fresh touch to any room with its rich blue colour and colourful flower and butterfly motifs. The detailed nature designs give the piece a lively, playful touch, while the fine gold stripe made of stainless steel adds a subtle touch of glamour. Thanks to its soft upholstery and sturdy base, the stool not only offers comfort when sitting, but also durability for everyday use. Whether as an addition to a sofa and armchair, extra seating for guests or an elegant storage surface, it can be used flexibly and stylishly enhances any interior. A charming highlight that harmoniously combines design, functionality and atmosphere.
- Blue floral patterned upholstered stool, 47 x 39 x 39 centimetres (H/W/D)
- The stool in rich blue delights with colourful flowers, butterflies and nature motifs
- The delicate decorative strip made of gold-coloured stainless steel adds a touch of glamour
- A sturdy base and soft upholstery ensure durability and maximum seating comfort
- Versatile – as an addition to armchairs and sofas, extra seating or stylish storage
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 47 cm |
| Anchura | 39 cm |
| Profundidad | 39 cm |
| Peso | 5.2 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,08 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Azul, Multicolor, Verde |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, montado, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster, Relleno: 28 kg/m³ Poliuretano, Acero inoxidable lacado, Asiento: Aglomerado Acabado natural, 120 kg capacidad de carga máxima, montado, Resistencia a la abrasión: resistencia a la abrasión |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Flower Fever |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Tendencias: | Elegance |
| Tendencias 2: | Elegance – Glam, Elegance – Modern |
Valoraciones
Conectarse