Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This stool combines stylish elegance with practical versatility. The dark grey cover in a sophisticated velvet look shimmers in different lighting conditions and gives the room a luxurious atmosphere. The simple, black feet add a modern accent and make the stool a flexible all-rounder. Whether as a comfortable footrest, additional seat or decorative accent - this piece of furniture fits perfectly into any interior. Combined with an elegant sofa or in a minimalist setting, the stool becomes a design highlight in the living area that is both functional and visually appealing.
- Rectangular upholstered stool in grey, 45 x 115 x 60 centimeters (H/W/D)
- The elegant shape and the velvety, shimmering cover in dark gray give the stool an elegant, stylish look and feel
- The slim legs in black create a harmonious contrast and are made of robust steel
- Nosag suspension and foam upholstery ensure comfortable seating
- Multitalent among small pieces of furniture and versatile in use, as a stool, side table or storage unit in the hallway
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 45 cm |
| Anchura | 115 cm |
| Profundidad | 60 cm |
| Peso | 28 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,25 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Gris |
|---|---|
| Details: | Nosagunterfederung, Pilling, cada pieza es única, capacidad de carga máxima, espuma, hecho a mano, montado, prueba cigarrillo superada, resistencia a la abrasión, resistencia a la luz |
| Imprimir catálogo: | Estructura: Haya Madera maciza Acabado natural, Tablero duro Acabado natural, Acabado natural, Cojines: 100 % Poliéster, Pie/Pies: Acero pulverizado, Asiento:, 110 kg capacidad de carga máxima, hecho a mano, cada pieza es única, montado, 44 cm altura asiento, : 80000 Martindale, : 4, : 5, prueba cigarrillo superada, Relleno: 35 kg/m³ espuma |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Serie: | Edna |
| Temporada: | Saison2024-1 |
Valoraciones
Conectarse