Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Cherry pouffes are the icing on the cake in any room - everyone wants one! The small upholstered stool with its velvet cover and brass-coloured base is also extremely attractive - a glamorous splash of colour that has a place in any corner of the room. Available in a range of colours and versions!
- Dark green velvet stool with shiny metal base - the fastest style upgrade for your home.
- A mobile, versatile furnishing talent: today a stool, tomorrow a side table, the day after tomorrow a footrest and on Friday a bedside table.
- A splash of colour in fir green! Gives even the smallest corner an inviting look.
- A trend piece with synthetic fibre velvet upholstery in the happy chic style.
- Cherry stools are available in lots of colours and model variants.
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 42 cm |
| Anchura | 35 cm |
| Profundidad | 35 cm |
| Peso | 3.8 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,06 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Oro, Verde |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, montado, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Soporte: Acero recubierto de titanio, Funda: 100 % Poliéster, Relleno: 28 kg/m³ Poliuretano, Asiento: Aglomerado Acabado natural, 120 kg capacidad de carga máxima, montado, 100000 Martindale resistencia a la abrasión |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Cherry |
| Temporada: | Saison2019-1 |
| Topic: | Christmas |
Valoraciones
Conectarse
24 de noviembre de 2022 16:18
Sehr schöner Hocker. Die Farbe altrosa, ist sehr ansprechend. Schnelle Lieferung.