Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The stools from the Berry series bring a breath of fresh air into any home! Mottled fabric textures meet cool metallic accents to create a perfect blend of coziness and modern design. Thanks to the stylish cover, the stool fits effortlessly into various living styles, from Scandi to industrial. Particularly cool: Combined with wood, glass or eye-catching colors, it creates an individual interior statement. The versatile stool not only works as a comfortable extra seat, but also as a chic side table, a shelf in the hallway or even as a bedside table. A real design highlight as an eye-catcher in the living room or as a smart organizer.
- Round upholstered stool in blue with silver base, 47 x 39 x 39 centimeters (H/W/D)
- All-rounder among small pieces of furniture and versatile, as a stool, side table or storage unit in the hallway
- The melange cover in invigorating blue blends effortlessly into modern, Scandinavian or maritime living styles
- The silver base provides a modern accent and is made of robust stainless steel
- Decorates even the smallest corner with stylish homeliness
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 47 cm |
| Anchura | 39 cm |
| Profundidad | 39 cm |
| Peso | 4.9 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,09 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Azul, Plata, Turquesa |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, montado, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster, Relleno: 28 kg/m³ Poliuretano, Asiento: Aglomerado Acabado natural, : Acero inoxidable lacado, 120 kg capacidad de carga máxima, montado, : |
| Serie: | Berry High |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse