Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The Infinity modular sofa system offers you unlimited possibilities for creating your very own seating landscape. Either choose individually from various sizes, colours and
combinations or select your favourite couch from the ready-formatted models. The Infinity modular sofas offer building blocks such as corner sofas, 2-seater elements,
ottomans, corner elements, stools and cushions. The all-round cover makes this sofa series ideal for standing freely in the room. Take advantage of our furnishing advice to
find your perfect sofa. Infinity combines wonderful comfort with a modern and timelessly chic style.
- Spacious corner sofa with mobile stool element, ottoman on the right. Three rectangular cushions in the same colour included
- The flexible stool extends the seating area, serves as a footrest in front of the sofa or as an order table with tray
- The homely taupe colour makes it easy to combine and suits every style of home furnishing
- Durable cover made of pleasantly soft synthetic fibre. Thanks to the all-round cover, it also looks good as a free-standing sofa
- The Nosag slatted base ensures a high level of seating comfort
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 70 cm |
| Anchura | 306 cm |
| Profundidad | 182 cm |
| Peso | 119.2 kg |
| Volumen (empaquetado) | 2,80 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige, Gris |
|---|---|
| Details: | Nosagunterfederung, Pilling, altura asiento, capacidad de carga máxima, espuma, parcialmente desmontado, resistencia a la abrasión, resistencia a la luz, resistencia al roce |
| Imprimir catálogo: | Estructura: Acabado natural, Haya Madera maciza Acabado natural, Cojines: 100 % Poliéster, Pie/Pies: Polipropilen, 110 kg capacidad de carga máxima, 40 cm altura asiento, : 100000 Martindale, : 4, : 5, : 4, Relleno: 30 kg/m³ espuma, : 20 kg/m³ espuma, parcialmente desmontado, |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Infinity |
| Temporada: | Saison2018-2 |
| Calendario de marketing: | Septiembre |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse