Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Small apartment? No problem. During the day you can relax comfortably on the sofa bed. In the evening Milchbar Beige simply turns into a cosy bed with pocket spring
upholstery. The backrest can easily be folded back in the twinkling of an eye, the armrests can be removed easily. Also suitable for overnight guests: The sofa bed is not only
practical, but with its casual retro charm, striking quilting and slim, black-lacquered legs it is also a real visual highlight.
- This stylish sofa bed impresses with its modern design and light retro touch, comfort and practical operation
- Detachable armrests: You can have a good night's sleep on the light-coloured Milchbar Beige sofa bed (lying surface 109 x 191 cm)
- Perfect reclining comfort, hard-wearing cover in timeless white and a classic straight shape: Who could resist it? Milchbar elegantly turns the study into a refuge for family or
- friends who would like to stay a little longer.
- Stands very securely on slender legs and can be folded out quickly and easily when needed.
- From the Milchbar sofa series with other variants.
- .
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 83 cm |
| Anchura | 219 cm |
| Profundidad | 89 cm |
| Peso | 49.4 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,59 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige, Blanco, Gris |
|---|---|
| Details: | Liegefläche, altura asiento, capacidad de carga máxima, desmontado, muelle enfundado |
| Imprimir catálogo: | Relleno: 25 kg/m³ Poliuretano, Asiento: Eucalipto Aglomerado Lacado, Funda: 100 % Poliéster, Pie/Pies: Caucho Tablero de madera maciza Lacado, Relleno: muelle enfundado, 110 kg capacidad de carga máxima, desmontado, 45 cm altura asiento, 191 x 109 cm |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Dormitorio, Salón |
| Serie: | Milchbar |
| Temporada: | Saison2019-1 |
| Calendario de marketing: | Febrero, Marzo |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse