Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The “Fluid Realities” collection is the result of KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. With clear, rounded shapes and a futuristic look, this large designer sofa makes a powerful statement in the living area. The unique, textured cover in brilliant white gives the sofa an elegant presence that impresses both in purist interiors and as a striking highlight. Thanks to its innovative upholstery and careful design, the sofa invites you to relax and creates an unmistakably cozy ambience.
- Large corner sofa with chaise longue on the right
- Large designer sofa from the exclusive cooperation Karim Rashid x KARE Design
- Clear, rounded shapes make this 3-seater a modern, futuristic statement piece in any living area
- Thanks to the uniquely textured cover in radiant white, the sofa is an elegant haven of peace - on its own or as a highlight in purist interiors
- A sophisticated combination of belt suspension, Nosag suspension and soft foam upholstery ensures maximum seating comfort
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 73 cm |
| Anchura | 351 cm |
| Profundidad | 200 cm |
| Peso | 200 kg |
| Volumen (empaquetado) | 3,70 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Blanco |
|---|---|
| Details: | Elastische Gurtaufhängung, Nosagunterfederung, altura asiento, capacidad de carga máxima, limpieza en seco, montado, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Estructura: Pino Madera maciza Lacado, Acabado natural, Construcción del marco: Pino Tablero de fibra densidad media Lacado, Relleno: 35 kg/m³ Espuma de poliester Poliuretano, Funda: 100 % Poliéster, Funda: 20000 Martindale resistencia a la abrasión, 110 kg capacidad de carga máxima, limpieza en seco, montado, 40 cm altura asiento, Relleno del asiento:, |
| Especiales: | En stock, Karim Rashid |
| Serie: | Soft Edge |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Modern – Pop |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse