Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This ultra-modern sofa will transform your living room into a design highlight! The “Fluid Realities” collection is the result of KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. He is one of the most influential designers of our time. His signature is characterized by an iconic design language and visionary aesthetics. The exclusive designer furniture and designer lamps from the KARE x Karim Rashid collaboration combine futuristic elegance with functional clarity.
- XL lounge sofa in red and purple, 87x324x112 centimeters (H/W/D)
- Designer sofa from the exclusive cooperation Karim Rashid x KARE Design
- Unique 3-seater with eccentric design and wonderful seating comfort
- Solid base made of solid pine wood with comfortable foam padding
- Seat height 36 centimeters. Maximum load capacity per seat unit 110 kg
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 95 cm |
| Anchura | 345 cm |
| Profundidad | 125 cm |
| Peso | 165 kg |
| Volumen (empaquetado) | 4,51 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Rojo, Violeta |
|---|---|
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, limpieza en seco, montado, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Construcción del marco: Lacado, Pino Madera maciza Lacado, Relleno: 35 kg/m³ Espuma de poliester Poliuretano, Funda: 100 % Poliéster, Funda: 20000 Martindale resistencia a la abrasión, 110 kg capacidad de carga máxima, limpieza en seco, montado, 41 cm altura asiento |
| Especiales: | En stock, Karim Rashid |
| Serie: | Dreamscape |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Modern – Pop |
Valoraciones
Conectarse