Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Blue Marlin is an extremely high-quality and robust outdoor collection. The frame is made of moisture-resistant plywood with a phenolic resin coating and double-sealed cut edges. Weatherproof straps and open-pored, quick-drying foams ensure optimum seating comfort and protection against moisture. All materials are specially selected for outdoor use - either waterproof sealed or made of stainless steel for maximum durability. These outdoor sofas are made for design lovers who want durable, stylish furniture to enjoy their patio and garden.
- Compact outdoor 2-seater sofa, free choice of upholstery, 68 x 180 x 105 centimeters (H/W/D)
- High-quality garden furniture that is weatherproof for long-lasting protection of the interior
- The minimalist design and rounded shapes characterize this two-seater for outdoors as a designer piece
- This 2-seater sofa for patio and garden is available in numerous upholstery fabrics
- All cover fabrics are chlorine and salt water resistant
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 68 cm |
| Anchura | 180 cm |
| Profundidad | 105 cm |
| Peso | 40 kg |
| Volumen (empaquetado) | 1,36 m³ |
Información sobre el producto
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, hecho a mano, montado, muelle Bonell, wasserabweisend |
|---|---|
| Imprimir catálogo: | Soporte: Espuma de poliester Poliuretano, Funda:, Asiento: muelle Bonell, 220 kg capacidad de carga máxima, hecho a mano, montado, 33 cm altura asiento |
| Especiales: | Deals, En stock, Studio Divani Outdoor |
| Habitación: | Outdoor |
| Serie: | Blue Marlin |
| Temporada: | Saison2025-2 |
Valoraciones
Conectarse