Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This stylish swivel armchair in mocha brown exudes cozy elegance and maximum comfort. The 360° swivel function makes it a practical highlight for the living room or home office, while the generous backrest, comfortable armrests and soft upholstery ensure hours of relaxation. The steel base in trendy greige provides stability and harmonizes perfectly with the color of the bouclé upholstery. In combination with natural wooden furniture or subtle shades of gray, the armchair lends any room an elegant, modern look. Ideal for a cozy yet sophisticated ambience
- Swivel armchair with bouclé cover in brown, 100 x 76 x 81 centimeters (H/W/D)
- Stylish lounge chair with practical 360° swivel function for the living room or homeoffice
- Maximum comfort thanks to the generous backrest, armrests and soft seat upholstery
- The base in modern greige is made of robust steel and ensures stability
- The bouclé cover in a cool mocha shade goes perfectly with classic or earthy furnishing styles
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 100 cm |
| Anchura | 76 cm |
| Profundidad | 81 cm |
| Peso | 16.3 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,54 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Gris |
|---|---|
| Details: | altura asiento, asiento, capacidad de carga máxima, desmontado, giratorio, hecho a mano, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster, Carcasa del asiento: Aglomerado Acabado natural, Pie/Pies: Acero pulverizado, Relleno: 24 kg/m³ Poliuretano, asiento, 110 kg capacidad de carga máxima, hecho a mano, 360 ° giratorio, desmontado, 46 cm altura asiento, 20000 Martindale resistencia a la abrasión |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Mimi |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse