Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A classic reinterpreted: this swivel chair combines cosy comfort with striking design. The elegant leather look in warm brown gives it a luxurious appearance, while the black steel frame provides modern clarity. Thanks to its swivel function, it offers flexible freedom of movement – ideal for living rooms, home offices or stylish lounge areas. The generous upholstery and wide armrests and backrests invite you to relax and linger. The armchair looks particularly harmonious in combination with dark wood, metal accents or warm earth tones. Swivel armchairs like this one create favourite places with character – charming, comfortable and perfectly designed.
- Comfortable swivel chair with armrests in leather look in brown and black, 74 x 71 x 74 centimetres (H/W/D)
- This club chair impresses with its luxurious leather-look upholstery and striking silhouette
- The black frame adds modern sophistication and is made of sturdy steel
- With practical 180° rotation, ideal as a stylish favourite spot in the living area, home office or lounge
- Maximum seating comfort thanks to soft padded seat and generous armrests and backrests
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 74 cm |
| Anchura | 71 cm |
| Profundidad | 74 cm |
| Peso | 17.5 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,29 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón |
|---|---|
| Details: | Rückstellfunktion, altura asiento, capacidad de carga máxima, desmontado, giratorio |
| Imprimir catálogo: | Soporte: Acero lacado, Funda: 100 % Textil recubierto con poliuretano, Relleno: 26 kg/m³ Poliéster, Patas: Acero lacado, Acero pulverizado, 110 kg capacidad de carga máxima, 180 °C giratorio, desmontado, 44 cm altura asiento, |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Bonnie |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse