Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Gentle movement meets Scandinavian charm - this rocking armchair brings a relaxed lounge flair to any interior. With its harmonious natural tone, which is warm and unobtrusive, it can be combined in a variety of ways - whether with clean white tones, soft pastels or rustic wood. The curved shape and gently swaying runners ensure a pure sense of well-being - perfect for reading corners, bedrooms or as an eye-catcher in the living room. Its understated elegance makes it a stylish haven of peace and invites you to slow down. It looks particularly harmonious with a soft cushion mix or a side table made of light wood - creating a stylish retreat with personality.
- Comfortable rocking chair with pattern in black and white, 80 x 89 x 103 centimeters (H/W/D)
- This armchair impresses with its fluffy bouclé cover with a lively pattern in contrasting black and white
- Subtle details made of high-quality solid oak lend a natural look
- The fine frame with a matt black finish is made of robust steel
- The comfortable upholstery of the seat and the armrests create maximum seating comfort
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 82.6 cm |
| Anchura | 89 cm |
| Profundidad | 105.5 cm |
| Peso | 25.7 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,50 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Blanco, Negro |
|---|---|
| Details: | Nosagunterfederung, altura asiento, capacidad de carga máxima, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster, : Aglomerado, Pie/Pies: Roble Madera maciza Lacado, Pie/Pies: Acero pulverizado, Relleno: 28 kg/m³ Espuma de poliester Poliuretano, Relleno:, 110 kg capacidad de carga máxima, 48 cm altura asiento, 100000 Martindale |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Kyle |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse