Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Scandinavian charm meets luxurious comfort: this recliner combines elegant restraint with stylish details. The fluffy cover in a light natural shade invites you to lean back and lends the room a homely lightness. Armrests with genuine leather add a touch of elegance, while the sturdy oiled oak frame with its expressive grain adds warmth and character. Whether as a favorite spot in the living room, a stylish haven of peace in the bedroom or a high-quality statement in the reading area - this designer piece of furniture fits perfectly with modern, natural and minimalist living concepts. Ideal for combining with soft plaids, light-colored rugs and natural materials.
- Fluffy recliner in white with leather and wood details, 75 x 68 x 85 centimeters (H/W/D)
- With its fluffy cover in cream and white, this recliner is a cozy highlight in any interior
- Armrests covered with genuine cowhide add a luxurious, timeless accent
- The simple frame made of oiled solid oak impresses with its robustness and striking grain
- A homely addition to the sofa area in the living room and a real favorite anywhere else too
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 75 cm |
| Anchura | 68 cm |
| Profundidad | 85 cm |
| Peso | 15 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,45 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige |
|---|---|
| Details: | prueba cigarrillo superada, resistencia a la abrasión, resistencia a la luz, resistencia al roce |
| Imprimir catálogo: | Soporte: Roble Madera maciza Engrasado, Funda: Poliéster, Relleno: Espuma de poliester Poliuretano, Piel bovina Piel tratada, 100000 Martindale resistencia a la abrasión, 5 resistencia a la luz, 5 resistencia al roce, prueba cigarrillo superada |
| Habitación: | Salón |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Tendencias: | Cosy Living |
| Tendencias 2: | Cosy – Nature |
| Calendario de marketing: | Marzo |
Valoraciones
Conectarse