Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The best of the Fifties: diamond pattern upholstery, filigree feet in the brass look, a velvet cover and rounded shapes. And the best thing: the armchair is also wonderfully comfortable!
- A retro armchair with delicate brass feet and chic upholstery in an elegant velvet look
- The colour combination of the two hip spice colours turmeric and curry
- An extremely comfortable wingback armchair in a modern interpretation - thanks to the double backrest upholstery and the armrests at a perfect height
- The diamond look and two colours make the armchair unmistakable
- A granny-style wingback armchair? Definitely! That what makes it a piece for aficionados!
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 103 cm |
| Anchura | 73 cm |
| Profundidad | 85 cm |
| Peso | 28 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,57 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Amarillo, Marrón, Naranja |
|---|---|
| Details: | Nosagunterfederung, altura asiento, capacidad de carga máxima, desmontable, montado, suspensión correas elásticas |
| Imprimir catálogo: | Estructura: Pino Madera laminada Acabado natural, Eucalipto Madera laminada Acabado natural, Relleno: 35 kg/m³ Poliéster, Funda: 100 % Poliéster (aspecto aterciopelado), Pie/Pies: Acero lacado, Cojín: desmontable, 150 kg capacidad de carga máxima, montado, 45 cm altura asiento,, |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Nonna |
| Temporada: | Saison2018-2 |
| Calendario de marketing: | Diciembre |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse