Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This cocktail chair adds a touch of lounge flair to any room: an elegant fabric with a soft mélange in warm earth tones envelops the curved upholstery and creates subtle color effects. The delicate metal base in black lends airy elegance while ensuring reliable stability. Thanks to the generous upholstery and flexible strap suspension, every moment becomes a relaxed pleasure—from a convivial aperitif in the living room to a styling break in the dressing area. As a solo piece next to a wooden side table or in a duo in front of a desk, it makes a stylish statement with guaranteed comfort.
- Modern cocktail chair with mottled upholstery, 68 x 134 x 73 centimeters (H/W/D)
- Impresses with its high-quality textured cover and mottled pattern in warm shades
- With its stylish design, it is ideal as an accent chair in the living room, at a desk, or in a dressing area
- The sleek black steel frame provides stability and creates a modern contrast
- The soft padding and elastic strap suspension ensure maximum seating comfort
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 73 cm |
| Anchura | 76 cm |
| Profundidad | 57 cm |
| Peso | 14.1 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,26 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón |
|---|---|
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, desmontado, resistencia a la abrasión, suspensión correas elásticas |
| Imprimir catálogo: | Construcción del marco: Álamo Aglomerado Acabado natural, Pie/Pies: Acero lacado, Relleno: 30 kg/m³ Poliuretano, 100 % Poliéster, 110 kg capacidad de carga máxima, Patas: desmontado, 50 cm altura asiento, 30000 Martindale resistencia a la abrasión, |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Lilja |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Calendario de marketing: | Diciembre |
Valoraciones
Conectarse