Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
An armchair that combines cosiness and style in one - perfect for any modern home. The soft bouclé cover in soft cream not only gives the piece of furniture a cozy look, but also ensures inviting comfort. Thanks to its clear lines and elegant shape, the armchair blends effortlessly into a wide variety of interior styles, from Scandinavian to minimalist to modern loft ambiences. The unusual, organic shape makes it a central eye-catcher in living and working areas. With its practical 360-degree swivel function, the armchair is a flexible companion that will impress in every corner of the room. Ideal as an oasis of calm in a reading area or as a stylish addition to a sofa landscape - the armchair adds a special touch to any room.
- Comfortable swivel armchair with bouclé cover in cream-white, 75 x 110 x 89 centimeters (H/W/D)
- The armchair with practical 360° swivel function can be flexibly integrated into a wide variety of living areas
- The modern bouclé cover in elegant cream and white is pleasantly soft and creates an inviting atmosphere
- Its unique, organic shape makes the armchair a central eye-catcher in living and working areas
- The comfortable upholstery of the seat and the velvety soft cover create maximum seating comfort
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 75 cm |
| Anchura | 110 cm |
| Profundidad | 89 cm |
| Peso | 36.5 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,81 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige |
|---|---|
| Details: | Nosagunterfederung, altura asiento, capacidad de carga máxima, giratorio, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster, : Pino Madera maciza Acabado natural, Aglomerado, Pie/Pies: PVC (PVC-duro), Relleno: 35 kg/m³ Espuma de poliester Poliuretano, Relleno:, 110 kg capacidad de carga máxima, 360 ° giratorio, 44,50 cm altura asiento, : 7000 Martindale |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Dreamy |
| Temporada: | Saison2024-1 |
| Calendario de marketing: | Enero, Abril |
Valoraciones
Conectarse