Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A piece of seating furniture that impresses with its clear lines and contemporary comfort while exuding a light retro charm. The generous upholstery and inviting seat create an oasis of well-being for relaxing moments. The intense petrol blue sets expressive accents and gives the room a lively depth. It can be perfectly combined with warm wood tones, soft natural fibers or metallic details. The slim, filigree frame ensures lightness and flexibility, allowing the piece of furniture to fit effortlessly into a wide variety of room concepts. Ideal for creating retreats, cozy reading corners or stylish highlights in the living room. An elegant companion that skillfully combines comfort and urban charm.
- Comfortable wing chair with armrests in petrol blue, 108 x 73 x 83 centimeters (H/W/D)
- The generous design and the textured cover in bright shades of blue lend a modern retro touch
- The slim chair legs in black create a modern contrast and are made of robust steel
- Works perfectly as a central eye-catcher in the living and working area
- The high back section, wide armrests and soft upholstery create maximum seating comfort
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 108 cm |
| Anchura | 73 cm |
| Profundidad | 83 cm |
| Peso | 18 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,55 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Azul |
|---|---|
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, desmontado, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster, Relleno: 30 kg/m³ Poliuretano, Construcción del marco: Aglomerado Lacado, Pie/Pies: Acero pulverizado, 110 kg capacidad de carga máxima, desmontado, 48 cm altura asiento, 30000 Martindale resistencia a la abrasión |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Arne |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse