Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Green light for a sense of style: This charming armchair combines retro vibes with a modern twist, making it a stylish statement piece in any room. The velvety surface provides a luxurious finish, while the organic shape with curved back is not only visually appealing, but also offers inviting comfort. Ideal as a soloist in a quiet reading corner or as a duo next to a coffee table - it looks particularly harmonious with natural materials, muted tones or gold-colored decorative elements. A favourite spot for design lovers who want to add a splash of color - stylish, cozy and full of character.
- Modern armchair with mottled cover in green and blue, 84 x 62 x 67 centimeters (H/W/D)
- A stylish splash of color thanks to the mottled cover in dark green nuances
- The filigree frame in blue creates a colorful contrast and is made of robust stainless steel and polished
- Ideal as an accent chair in the living room, at the desk or in the dressing area thanks to its compact dimensions
- The comfortable upholstery of the seat and the soft cover create maximum seating comfort
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 84 cm |
| Anchura | 62 cm |
| Profundidad | 67 cm |
| Peso | 10 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,23 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Verde |
|---|---|
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, desmontado |
| Imprimir catálogo: | Funda: Poliéster, Relleno: 28 kg/m³ Espuma de poliester Poliuretano, : Acabado natural, Pie/Pies: Acero inoxidable pulido, 110 kg capacidad de carga máxima, desmontado, 42 cm altura asiento |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Ally |
| Temporada: | Saison2024-2 |
Valoraciones
Conectarse