Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A modern armchair that combines timeless elegance with cozy lightness. The elegant bouclé upholstery in light cream and beige emphasizes the harmonious silhouette and gives the design a particularly stylish look. Simple legs made of sturdy steel in modern greige add a soft, contemporary accent and provide a stable base. Thanks to comfortable upholstery, a rounded seat shell, and integrated armrests, the chair is comfortable to sit in, ideal for long evenings at the dining table or as a stylish addition to your home office.
- Modern armchair with bouclé upholstery in cream and beige, 80.5 x 58 x 60 centimeters (H/W/D)
- The chair impresses with its elegant bouclé cover in light beige and its harmonious silhouette
- The simple legs made of sturdy steel in modern greige add a subtle accent
- With its timeless design, this chair complements all interior styles, whether at the dining table or as a desk chair
- Maximum seating comfort thanks to comfortable upholstery, rounded seat shell, and armrests
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 80.5 cm |
| Anchura | 58 cm |
| Profundidad | 60 cm |
| Peso | 5.98 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,20 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige, Gris |
|---|---|
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, desmontado |
| Imprimir catálogo: | Funda: Poliéster, Relleno: Poliuretano, Carcasa del asiento: Madera laminada Acabado natural, Pie/Pies: Acero pulverizado, 110 kg capacidad de carga máxima, desmontado, 45,50 cm altura asiento |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Comedor |
| Serie: | San Francisco |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Calendario de marketing: | Marzo |
Valoraciones
Conectarse