Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Modern design with a feel-good factor: this beautifully shaped swivel chair brings lightness and style to any room. The gently curved silhouette meets the exciting contrast of light beige and deep black frame - a look that combines timeless elegance with urban flair. Thanks to the clever swivel function, the chair remains flexible at all times, whether for creative work, dinner or a relaxed chat. The soft upholstery ensures comfortable seating with a sense of style. It looks particularly elegant when mixed with glass, marble or minimalist wood tones. A versatile statement piece for modern interiors with character.
- Modern swivel chair in beige and black, 80 x 54 x 53 centimetres (H/W/D)
- The finely mottled cover in timeless beige creates a stylish look and is particularly abrasion-resistant
- The chair impresses with its flowing design and flared legs in timeless black made of robust steel
- Thanks to the 180° swivel function, the chair offers maximum flexibility and freedom of movement
- The soft upholstery ensures maximum seating comfort at the desk, dining table or in stylish lounges
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 80 cm |
| Anchura | 54 cm |
| Profundidad | 53 cm |
| Peso | 7.2 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,23 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Gris, Negro |
|---|---|
| Details: | Rückstellfunktion, altura asiento, capacidad de carga máxima, giratorio, hecho a mano, parcialmente desmontado, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Soporte: Acero lacado, Funda: 100 % Poliéster, Relleno: 26 kg/m³ Poliuretano, Carcasa del asiento: Acabado natural, 110 kg capacidad de carga máxima, hecho a mano, 180 °C giratorio, 48 cm altura asiento, 100000 Martindale resistencia a la abrasión, parcialmente desmontado, |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Gina |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Topic: | Christmas |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse