Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A swivel chair that impresses with its modern design and stylish combination of soft green chenille cover and oiled oak wood. The ergonomic seat ensures a high level of comfort, while the swivel function creates maximum flexibility. Ideal as a highlight in the home office, dining room or study, the chair combines wonderfully with natural wooden furniture and minimalist interiors. The bold color brings a fresh, vibrant touch and fits perfectly with Scandinavian, modern or even boho-inspired spaces.
- Swivel chair with armrests in green, 81 x 51 x 60 centimeters (H/W/D)
- The 180° swivel function makes this dining chair the ideal seat at every table
- Armrests, soft upholstery and the comfortable shell shape ensure maximum seating comfort, whether at the dining table or at the desk
- High-quality chair legs made of oiled solid oak ensure stability and a natural flair
- The practical Easy-Clean cover in elegant dark green repels water and stains
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 81 cm |
| Anchura | 51 cm |
| Profundidad | 60 cm |
| Peso | 12 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,30 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Verde |
|---|---|
| Details: | Easy Clean, Pilling, Rückstellfunktion, altura asiento, capacidad de carga máxima, giratorio, montado, prueba cigarrillo superada, resistencia a la abrasión, resistencia a la luz, Ökotex zertifiziert |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster, Relleno: Poliuretano, Patas: Roble Madera maciza Engrasado, Funda:,, 120 kg capacidad de carga máxima, 180 ° giratorio, montado, 48 cm altura asiento, Resistencia a la abrasión: 50000 Martindale resistencia a la abrasión, Resistencia al pilling: 4 - 5 Pilling, Resistencia a la luz: 4 resistencia a la luz, prueba cigarrillo superada, |
| Especiales: | En stock, Reducción de precios |
| Serie: | Coco |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Cosy Living |
| Tendencias 2: | Cosy – Nature |
| Calendario de marketing: | Noviembre |
Valoraciones
Conectarse