Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A modern swivel chair that catches the eye with its expressive colors and clear design language. The velvety soft cover in bright pink makes a confident statement in any interior and is also Oeko-Tex certified, for style-conscious design with high quality standards. The integrated 180° swivel function provides maximum flexibility and comfortable freedom of movement in everyday use. Slim steel legs with a glossy white finish provide an exciting contrast and underline the contemporary aesthetic. The comfortable upholstery rounds off the overall look and makes the chair the ideal choice for desks, dining tables, or modern lounge areas.
- Modern swivel chair in pink and white, 88 x 57 x 63 centimeters (H/W/D)
- The velvety soft cover in bright pink adds color to the interior and is Oeko-Tex certified
- Thanks to its 180° swivel function, the chair offers maximum flexibility and freedom of movement
- Slim chair legs made of sturdy steel with a glossy white finish create a modern contrast
- The soft upholstery ensures maximum seating comfort at your desk, dining table, or in stylish lounges
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 88 cm |
| Anchura | 57 cm |
| Profundidad | 63 cm |
| Peso | 8.3 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,31 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Blanco, Rosa |
|---|---|
| Details: | Easy Clean, Pilling, altura asiento, capacidad de carga máxima, giratorio, prueba cigarrillo superada, resistencia a la abrasión, resistencia a la luz, Ökotex zertifiziert |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster, Relleno: 25 kg/m³ Poliéster, Carcasa del asiento: Haya Madera maciza Acabado natural, Pie/Pies: Acero pulverizado, Funda:,, 120 kg capacidad de carga máxima, 180 ° giratorio, 49 cm altura asiento, 45000 Martindale resistencia a la abrasión, Resistencia al pilling: 4 Pilling, Resistencia a la luz: resistencia a la luz, prueba cigarrillo superada |
| Serie: | Baron |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Modern – Pop |
| Topic: | Home Office |
Valoraciones
Conectarse