Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This Scandinavian-style armchair combines soft shapes with natural materials. The bouclé cover in brilliant white gives it a sophisticated touch, while the oiled oak frame provides stability and warmth. The ergonomic shape and comfortable upholstery invite you to spend relaxing hours at the dining table, in the home office or in the lounge. Perfect for minimalist living concepts or as a stylish contrast to bold colours - a design highlight with a feel-good factor.
- Modern armchair in white with bouclé cover, 79.5 x 55 x 55 centimetres (H/W/D)
- The Scandinavian-style dining chair combines simple elegance with natural, warm materials
- The oiled solid oak frame ensures stability and a natural look
- Thanks to its soft upholstery and ergonomic shape, the chair offers optimum comfort for long periods of sitting
- Ideal for the dining room, home office or lounge area, this armchair sets stylish and modern accents
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 79.5 cm |
| Anchura | 55 cm |
| Profundidad | 55 cm |
| Peso | 8 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,36 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige, Natural |
|---|---|
| Details: | Pilling, altura asiento, capacidad de carga máxima, prueba cigarrillo superada, resistencia a la abrasión, resistencia a la luz, resistencia al roce, Ökotex zertifiziert |
| Imprimir catálogo: | Funda: Poliéster, Relleno: 30 kg/m³ Poliuretano, Patas: Roble Madera maciza Engrasado, 120 kg capacidad de carga máxima, 49 cm altura asiento |
| Especiales: | En stock, Reducción de precios |
| Serie: | Julius |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Cosy Living |
| Tendencias 2: | Cosy – Nature |
Valoraciones
Conectarse