Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Elegance and timeless modernity - these are the features that characterise the design of this premium-quality upholstered chair. The tweed-look cover meets the warm, brown walnut wood of the backrest and the two combine to create a sophisticated finish. The curved backrest and the foam padding ensure pleasant seating comfort. The frame and legs of the chair are made of steel and powder-coated in black.
- Upholstered chair with armrests for the dining room, 76.5 x 62 x 56.5 cm (H/W/D)
- The beige-coloured chair is upholstered in a textured and slightly mottled fabric
- The rear of the backrest is made of walnut and ensures both quality and style
- Can hold weights of up to 120 kg with a seat height of 46 cm
- We supply this dining chair already assembled
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 76 cm |
| Anchura | 62 cm |
| Profundidad | 57 cm |
| Peso | 9.5 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,36 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige |
|---|---|
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, montado, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Soporte: Acero pulverizado, Relleno: 28 kg/m³ Espuma de poliester Poliuretano, : Acabado natural, Respaldo: Nogal Aglomerado Contrachapado, 100 % Poliéster, 120 kg capacidad de carga máxima, montado, 46 cm altura asiento, 40000 Martindale |
| Habitación: | Comedor |
| Serie: | Cindy |
| Temporada: | Saison2024-2 |
| Tendencias: | Elegance |
| Tendencias 2: | Elegance – Modern |
| Topic: | Home Office |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse