Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Lightness meets modern design - an outdoor armchair that not only looks great, but also impresses with its comfort. The delicate rope covering provides an airy seat, ideal for warm days outdoors. Durable materials make it particularly easy to clean, while the powder-coated steel frame ensures stability. Whether as a stylish addition to the dining table or as an eye-catcher on the balcony - it can be combined in many ways and is always an eye-catcher
- Outdoor armchair in red, 85 x 54 x 62 centimetres (H/W/D)
- The rope coverings create seating comfort and an airy seat, even on hot days
- The polypropylene ropes are durable and make this garden chair easy to care for and long-lasting
- The robust legs and armrests made of powder-coated steel ensure stability
- The sleek design complements any outdoor area and a wide variety of living styles
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 84 cm |
| Anchura | 54 cm |
| Profundidad | 57 cm |
| Peso | 3.8 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,23 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Rojo |
|---|---|
| Details: | Gartenmöbelsortiment, altura asiento, capacidad de carga máxima, montado |
| Imprimir catálogo: | Soporte: Acero pulverizado, Respaldo: Polietileno, Asiento: Polietileno, 110 kg capacidad de carga máxima, montado, 44 cm altura asiento, |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Outdoor |
| Serie: | Madagascar |
| Temporada: | Saison2024-2 |
Valoraciones
Conectarse