Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
What could be nicer than moving your life outside when the first rays of sunshine arrive? It's even better if everyone can find a comfortable place to sit or relax together, as in the Happy Day corner seating group, which also comes with a practical table.
- Stylish corner seating set for the balcony, terrace and garden with comfortable seat and back cushions and a side table already included
- Makes all your summer dreams come true, because the two shelves and the mobile side table offer plenty of space for drinks, snacks and your suntan lotion
- Timelessly modern styling in steel-grey colouring combined with an attractive wood look
- As a practical feature, the dark grey covers are removable and can be washed by hand
- And if there's room for more: matching Happy Day recliners in the form of recamières are available from the shop
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 61 cm |
| Anchura | 228 cm |
| Profundidad | 168 cm |
| Peso | 29.03 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,77 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Gris, Natural, Negro |
|---|---|
| Details: | Gartenmöbelsortiment, altura asiento, capacidad de carga máxima, desmontado, grosor del plato, lavado a mano, parcialmente desmontado |
| Imprimir catálogo: | Soporte: aluminio recubierto con polvo, Tablero:, Patas: aluminio recubierto con polvo, Funda: poliéster, Relleno: 22 kg/m³ poliéster, 15 mm grosor del plato, 300 kg capacidad de carga máxima, lavado a mano, 50 cm altura asiento, parcialmente desmontado, |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Outdoor |
| Serie: | Happy Day |
| Temporada: | Saison2020-1 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Mix and Match |
| Topic: | Wild Summer |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse