Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Timeless style meets vibrant color: this round wall clock makes a striking statement with its golden numerals and hands on a rich red dial. Its modern retro design lends living and working spaces a stylish atmosphere and combines practical functionality with decorative appeal. Whether as an eye-catching feature in the living room, a daily reminder in the kitchen, or an inspiring accessory in the office, this clock effortlessly complements a wide variety of interior styles. As a special housewarming or anniversary gift, it will delight design enthusiasts and anyone who values punctuality.
- Round wall clock in red and gold, 48.7 x 48.7 x 3.5 centimetres (H/W/D)
- This wall clock impresses with its golden numbers and hands on an elegant red dial
- Exudes modern retro flair and is as useful as it is decorative
- An ideal gift idea for a housewarming or company anniversary, for design enthusiasts or punctuality fanatics
- 1 x battery not included AA LR6 1.5V Mignon
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 48.5 cm |
| Anchura | 48.5 cm |
| Profundidad | 4.5 cm |
| Peso | 1.1 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,09 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Rojo |
|---|---|
| Details: | AA LR6 1,5V Mignon, extras |
| Imprimir catálogo: | Esfera: Tablero de fibra densidad media Barnizado, Aluminio lacado, Pared trasera: Acrilonitrilo-butadieno-estireno, Manecillas: Aluminio lacado, 1 x batería no incluída AA LR6 1,5V Mignon, |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Corredor |
| Serie: | Leonardo |
| Temporada: | Saison2025-2 |
Valoraciones
Conectarse