Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The Partito tableware series exudes Mediterranean lightness and creates a relaxed atmosphere with its soft blue and white tones. The handcrafted look and glossy finish make each piece a small work of art that shines both in everyday life and on special occasions. The simple yet elegant shape blends effortlessly into different table settings and can be combined in a variety of ways. Microwave and dishwasher safe, the range ensures uncomplicated elegance in everyday life. Ideal for anyone who wants to bring the Mediterranean lifestyle into their home with a high-quality, functional design - without any compromises.
- Ceramic plate in blue and white, 2.6 x 27.2 x 27.2 centimetres (H/W/D)
- The harmonious mix of white and blue dots brings Mediterranean freshness to the table
- The simple shape and shiny finish add a modern touch to the design
- Made from high-quality, glazed ceramic, the tableware is as functional as it is decorative
- Suitable for dishwasher and microwave -perfect for everyday use or special occasions
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 2.5 cm |
| Anchura | 21.6 cm |
| Profundidad | 21.6 cm |
| Peso | 0.5 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,05 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Azul, Blanco |
|---|---|
| Details: | apto para lavavajillas, apto para microondas |
| Imprimir catálogo: | Gres porcelánico glaseado, apto para microondas, apto para lavavajillas |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Cocina, Comedor |
| Serie: | Partito |
| Temporada: | Saison2024-1 |
Valoraciones
Conectarse