Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A breath of sea breeze on the table: with its watercolour-like patterns in rich blue tones, the Dalia tableware series brings the depth of the ocean directly into your home. Each individual component is hand-painted and therefore truly unique – lively, individual and full of character. The gently curved contours and delicate border in warm brown give the design a Mediterranean lightness that evokes holiday feelings. Whether for everyday use or festive tables, the robust porcelain is not only aesthetically pleasing but also dishwasher safe. Ideal for anyone who values style, quality and a touch of the south in their everyday life.
- Large porcelain plate in blue and white, 2.5 x 27 x 27 centimetres (H/W/D)
- With its watercolour-like patterns in deep shades of blue, the Dalia series is reminiscent of the depths of the ocean
- The delicate brown border and flowing shapes and details bring Mediterranean flair to any dining table
- Made from high-quality porcelain and hand-painted, each piece is unique
- Dishwasher safe and therefore perfect for everyday use or special occasions
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 2.5 cm |
| Anchura | 27 cm |
| Profundidad | 27 cm |
| Peso | 0.751 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,06 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Azul |
|---|---|
| Details: | apto para lavavajillas, cada pieza es única, no apto para uso en microondas |
| Imprimir catálogo: | Porcelana, cada pieza es única, apto para lavavajillas, no apto para uso en microondas |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Serie: | Dalia |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse