Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The incomparable beauty of genuine ceramics is combined in this hand-made series with its enchanting play of aquatic colours. The practical feature of the Azur tableware
range is that it suitable for both the dishwasher and the microwave.
- Ceramic dinner plate in gorgeous shades of blue
- The different shades of turquoise in the artistic, traditionally produced glaze bring a touch of holiday flair to the table
- Looks just as good on a linen tablecloth as it does on a solid wood table
- The charming irregularities are traces of the manual craftsmanship that goes into making the tableware series
- It's highly practical that the Azur tableware series is suitable for dishwashers and microwave ovens
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 2.1 cm |
| Anchura | 20.5 cm |
| Profundidad | 20.5 cm |
| Peso | 0.43 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,03 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Azul, Petróleo (azul-verde), Verde |
|---|---|
| Details: | apto para lavavajillas, apto para microondas, hecho a mano |
| Imprimir catálogo: | Gres esmaltado glaseado, hecho a mano, apto para microondas, apto para lavavajillas |
| Especiales: | En stock, US-Fit |
| Habitación: | Cocina, Comedor |
| Serie: | Azur |
| Temporada: | Saison2019-1 |
| Topic: | Wild Summer |
Valoraciones
Conectarse