Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A touch of extravagance for every table setting: the Alissa tableware series delights with a contrasting play of colors of velvety dark red and delicate, irregular speckles, which gives every place setting a touch of individuality. On the outside, a deep black coat with a matt texture surprises and brings modern restraint into play. Each piece is carefully crafted by hand and impresses with its authentic ceramic feel. Ideal for combining with linen napkins, gold-colored cutlery or rustic wooden elements to create a table arrangement with style and character - both for everyday use and for atmospheric dinners with guests.
- Ceramic plate in red and black, 2.5 x 22 x 22 centimeters (H/W/D)
- A harmonious interplay of deep dark red and fine, white speckled details
- The exterior in plain black with a matt finish aesthetically rounds off the tableware
- Made from high-quality, glazed ceramic and a unique piece made by hand
- Suitable for dishwasher and microwave -perfect for everyday use or special occasions
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 2.5 cm |
| Anchura | 22 cm |
| Profundidad | 22 cm |
| Peso | 0.48 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,05 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Rojo |
|---|---|
| Details: | apto para lavavajillas, apto para microondas, cada pieza es única, hecho a mano, pintado a mano |
| Imprimir catálogo: | Gres porcelánico glaseado, hecho a mano, cada pieza es única, apto para microondas, apto para lavavajillas, pintado a mano |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Alissa |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Topic: | Christmas |
Valoraciones
Conectarse