Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Practical and full of animal charm: this original wall coat rack brings a fresh jungle flair to the entrance area with six playful monkeys on a tree trunk. Designed with great attention to detail, it is a decorative highlight on any wall and also offers space for clothes, bags or keys with five sturdy hooks. Made from durable polyresin and carefully finished by hand, each piece is truly unique. Particularly effective in combination with natural materials, exotic plants or light-colored wooden surfaces - for an interior that tells stories and invites you to smile.
- Original wall coat rack with monkey motif in brown, 18.5 x 59 x 5 centimeters (H/W/D)
- Six cute little monkeys on a tree trunk radiate jungle flair in the entrance area
- Richly detailed, the wardrobe adds an animal accent to the hallway or dressing area
- 5 sturdy hooks provide space for jackets, clothes, bags and accessories
- Each coat rack is unique and handcrafted from robust polyresin
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 18 cm |
| Anchura | 59 cm |
| Profundidad | 4.5 cm |
| Peso | 1.2 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,12 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, capacidad de carga máxima, hecho a mano, horizontal |
| Imprimir catálogo: | Poliresina, para montaje en pared horizontal, 10 kg capacidad de carga máxima, hecho a mano, cada pieza es única |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Corredor |
| Temporada: | Saison2025-2 |
Valoraciones
Conectarse