Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Character meets function: with its golden parade of dogs, this wall coat rack not only brings order but also plenty of charm to the entrance area. The detailed four-legged friends act as stylish hooks for jackets, bags or scarves - and bring a smile to your face at the same time. They look particularly effective against dark wall colors, in combination with statement mirrors or as a humorous highlight in the guest WC. A decorative storage miracle that shows personality and adds a glamorous, playful touch to even the smallest of rooms.
- Unusual wall coat rack with dog motif in gold and black, 15.5 x 30.5 x 7.5 centimetres (H/W/D)
- 4 cute dog heads make this coat rack an animal highlight in the hallway
- A real design highlight that impresses with its detailed workmanship and glamorous color scheme
- Made of dimensionally stable polyresin, painted by hand and therefore ideal for jackets, bags and accessories
- 4 sturdy hooks stylishly keep the entrance area tidy
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 15.5 cm |
| Anchura | 30.5 cm |
| Profundidad | 7.5 cm |
| Peso | 0.76 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,07 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Oro |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, capacidad de carga máxima, hecho a mano, horizontal |
| Imprimir catálogo: | Poliresina, para montaje en pared horizontal, 10 kg capacidad de carga máxima, hecho a mano, cada pieza es única |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Animal Family |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse