Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A touch of nature meets metallic glamour: this wall coat rack transforms any entrance area into a stylish reception zone with character. The organically shaped silhouette is reminiscent of an artistically staged branch - enhanced by round elements in shimmering shades of bronze and gold. The decorative design not only fulfils visual requirements, but also offers practical hanging options for jackets, bags or accessories. The object looks particularly charming on contrasting wall colours such as dark green, petrol or cream. As a functional piece of wall art, it makes an elegant statement both on its own and in an ensemble with mirrors or picture frames.
- Black metal wall coat rack with brown and gold details, 112 x 66.5 x 5.5 centimetres (H/W/D)
- The coat rack is reminiscent of a blossoming branch and is a functional design highlight for any hallway
- Round details with different textures in warm brown and gold tones create stylish accents
- Made of robust, powder-coated steel and therefore ideal for jackets, bags and accessories
- 14 stable hanging options stylishly organise the entrance area
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 112 cm |
| Anchura | 66.5 cm |
| Profundidad | 5.5 cm |
| Peso | 2 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,07 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón, Multicolor |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, montado |
| Imprimir catálogo: | Soporte: 75 % Acero pulverizado, Colgadores de perchero: 10 % Pino Tablero de fibra densidad media Lacado, 10 % Tablero de fibra densidad media Lacado, 20 kg capacidad de carga máxima, montado |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Tree |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse