Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Innovative design meets visionary aesthetics: this is the “Fluid Realities” collection from Karim Rashid x KARE. This exclusive designer collection is the result of the creative collaboration between KARE and star designer Karim Rashid - one of the most influential personalities on the modern design scene. His unmistakable signature is reflected in iconic shapes and futuristic elegance. The designer furniture and lamps in this unique collection combine stylish innovation with functional clarity and make a real statement in any room.
- Small side table in pink and white, 60 x 60 x 60 centimeters
- Creative design from the hand of star designer Karim Rashid designed exclusively for KARE Design
- The abstract floral design of the table top adds charm to the square side table
- The couch table in fresh colors immediately adds cheerfulness and style to any ambience
- Stable and robust legs made of powder-coated steel
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 60 cm |
| Anchura | 60 cm |
| Profundidad | 60 cm |
| Peso | 9.37 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,10 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Rosa |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, grosor del plato, parcialmente desmontado |
| Imprimir catálogo: | Tablero: Tablero de fibra densidad media Lacado, Pie: Acero pulverizado, 2,20 cm grosor del plato, 100 kg capacidad de carga máxima, parcialmente desmontado |
| Especiales: | Deals, En stock, Karim Rashid |
| Serie: | Petal |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Modern – Pop |
Valoraciones
Conectarse