Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
An unusual side table that combines playful design with function. The sculptural base in the shape of a strawberry ice cream cone makes a statement between pop art and interior design. Whether as a highlight in the living room, a creative addition in the café or an eye-catcher in the lounge - this design piece is sure to be a talking point. The round glass top made of robust safety glass provides an easy-care surface for drinks, snacks or decorative arrangements. A real must-have for anyone who loves unusual home design!
- Round side table Icecream in pink, 49 x 48 x 48 centimeters (H/W/D)
- Pink strawberry ice cream in a cone as a table base made of dimensionally stable polyresin
- Kitsch? Art? Definitely original and typical of the KARE fun of living
- Easy-care, round table top made of ESG safety glass
- Works as a unique eye-catcher next to the sofa and armchair, in the hallway or as a bedside table
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 48 cm |
| Anchura | 48 cm |
| Profundidad | 48 cm |
| Peso | 7.6 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,15 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Rosa |
|---|---|
| Details: | Otras medidas, capacidad de carga máxima, grosor del plato, parcialmente desmontado |
| Imprimir catálogo: | Soporte: Poliresina, Vidrio Vidrio de suguridad Claro, Tablero: parcialmente desmontado, 8 mm grosor del plato, 20 kg capacidad de carga máxima, 45 cm Ø Otras medidas |
| Especiales: | En stock, US-Fit |
| Serie: | Icecream |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse