Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A table like a work of art: this round design object combines opulent glamor and timeless elegance. With its artfully designed base, it magically attracts attention and lends the dining area a luxurious ambience. The generous table top offers plenty of space for stylish dinner evenings, creative conversations or an extended Sunday breakfast. Particularly effective in combination with velvet chairs, gold-colored accessories or modern lamps with statement character. Whether as a stylish stage for culinary highlights or as a centerpiece in the open-plan living/dining area - this dining table sets the tone and represents a tasteful blend of extravagance and suitability for everyday use.
- Round dining table with sculptural frame in gold, 75 x 130 x 130 centimeters (H/W/D)
- The strikingly shaped table leg made of coated stainless steel impresses with its shiny gold finish
- The round table top made of toughened safety glass is particularly easy to clean and creates a light look
- With its sculptural shape and expressive design, this table makes a luxurious style statement
- With a diameter of 130 cm, the table offers space for 6 to 7 people, ideal for social gatherings
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 75 cm |
| Anchura | 130 cm |
| Profundidad | 130 cm |
| Peso | 53 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,45 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Oro |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, grosor del plato, parcialmente desmontado |
| Imprimir catálogo: | Soporte: Acero inoxidable recubierto de tit, Tablero: Vidrio Vidrio de suguridad Claro, 12 mm grosor del plato, 50 kg capacidad de carga máxima, parcialmente desmontado |
| Serie: | Ricchezza |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse