Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
It's well known that the best results can be achieved at a round table - just as with this skilful solution for a dining and meeting place. The tables from the Invitation series make it possible to furnish modern dining or meeting areas. In addition to attractive sets with ready-made combinations of table top and tulip base, the Invitation elements can also be individually combined.
- A round modern table in the classic design tradition with a glossy white base and a fine top with real wood veneer in oak.
- The colour scheme of white and oak is Scandinavian, modern and light - a harmonious designer piece.
- As a dining table, as a meeting point for the family and as a meeting table in the office, a stylish furnishing solution for four people.
- Round tables are a great solution for small dining areas because they save space and look light - and promote harmony!
- The varied Invitation table series offers you ready-made sets or the individual combination of top and base which suits your requirements.
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 76 cm |
| Anchura | 120 cm |
| Profundidad | 120 cm |
| Peso | 51 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,52 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Blanco, Natural |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, desmontado |
| Imprimir catálogo: | Tablero: roble tablero de fibra densidad media contrachapado, Pie: acero lacado, 50 kg capacidad de carga máxima, entrega desmontado |
| Especiales: | En stock, US-Fit |
| Habitación: | Comedor |
| Serie: | Invitation |
| Temporada: | Saison2019-1 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Mix and Match |
Valoraciones
Conectarse