Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A real statement piece with the wow factor: this round dining table combines extravagant glamor with a harmonious look. The artistically designed table top in an agate look looks like a cut gemstone - with fine lines, luxurious color gradients and a touch of mysticism. The sculptural central base made of gold-colored aluminum brings a touch of art deco into play and at the same time ensures stability with lightness. Ideal as a central highlight in modern dining areas, combined with velvet chairs, smoky glass or accents in cream and brass. Perfect for stylish dinners, inspiring conversations and all those moments that call for a special setting.
- Round dining table in gold with top in gemstone look, 76 x 120 x 120 centimeters (H/W/D)
- The round table top impresses with its fascinating agate look, fine veining and luxurious color tones
- Agate stones stand for calm, balance and spiritual elegance
- The golden central base made of robust aluminum creates a glamorous and light overall look
- The dining room table offers space for 4 to 6 people, depending on the seating arrangement
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 76 cm |
| Anchura | 120 cm |
| Profundidad | 120 cm |
| Peso | 62.5 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,47 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Azul, Oro |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, desmontado |
| Imprimir catálogo: | Tablero: Gres porcelánico, Pie: Aluminio recubierto con polvo, 100 kg capacidad de carga máxima, 20 kg capacidad de carga máxima, desmontado |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Grande Possibilita |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Elegance |
| Tendencias 2: | Elegance – Glam |
Valoraciones
Conectarse