Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Elegance meets function - this stylish extendable table brings a breath of fresh air to modern living spaces. Its finely grained surface in a sophisticated stone look and the delicate natural tones create a calm, harmonious atmosphere, while the delicate frame in greige makes a design statement. Thanks to the clever pull-out function, the piece of furniture can be transformed in a flash from an everyday companion to the centerpiece of large gatherings - perfect for dinner parties or long game evenings. Ideal for combining with minimalist chairs, vases in natural colors or glass and metal accents. A table that proves it: Functionality and aesthetics don't have to be a compromise.
- Modern extendable table in greige with white table top in stone look, 76 x 180 x 90 centimeters (H/W/D)
- High-quality finish with a ceramic table top and a powder-coated steel frame
- The easy-care table top impresses with its natural pattern and soft tones
- The fine frame in stylish greige gives this table a sculptural, modern design
- The fold-out dining table can be extended from 180 to 260 cm in no time at all - perfect for social gatherings and family parties
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 76 cm |
| Anchura | 180 cm |
| Profundidad | 90 cm |
| Peso | 93.9 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,38 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige, Gris |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, extensible, grosor del plato, parcialmente desmontado |
| Imprimir catálogo: | Soporte: Acero pulverizado, Tablero: Vidrio Vidrio de suguridad Tintado, Gres porcelánico, 12 mm grosor del plato, 40 kg capacidad de carga máxima, parcialmente desmontado, extensible |
| Especiales: | En stock |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse