Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Enjoy convivial gatherings and experience stylish design - this round dining table combines timeless elegance with modern sophistication. The warm walnut look brings a natural coziness to the dining room, while the striking wooden structure creates a sophisticated look. The conically shaped central leg provides stability and ensures a stylish, harmonious overall look. Golden and black details create elegant accents that perfectly complement modern, classic or mid-century interiors. Combine with colored velvet chairs for a luxurious look or with simple seating furniture for timeless lightness - a real highlight for any interior!
- Round, brown dining table in walnut look, 76 x 120 x 120 centimeters (H/W/D)
- The round table top made of fine walnut wood lends the dining area a natural warmth and impresses with its striking grain
- The center leg of the cone-shaped designer table is clad in brown wood decor and provides stability
- Black and gold details on the foot create a modern, luxurious contrast
- Depending on the seating arrangement, a round dining table of this size can seat 6 people
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 76 cm |
| Anchura | 120 cm |
| Profundidad | 120 cm |
| Peso | 35 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,42 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón, Natural |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, desmontado, grosor del plato |
| Imprimir catálogo: | Tablero: Nogal Tablero de fibra densidad media Contrachapado, Herraje: Acero recubierto de titanio, Pie: Acero laminado, 12 mm grosor del plato, 40 kg capacidad de carga máxima, desmontado |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Cono |
| Temporada: | Saison2024-1 |
| Tendencias: | Elegance |
| Tendencias 2: | Elegance – Modern |
| Calendario de marketing: | Enero, Mayo |
Valoraciones
Conectarse