Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
An elegant statement for anyone who appreciates subtle tones and modern design: This floor lamp in soft greige combines a minimalist design language with homely restraint. The slender metal body and cylindrical shade have a particularly harmonious effect thanks to the neutral color scheme and can be combined in a variety of ways - ideal for minimalist interiors or as a stylish haven of peace in lively room concepts. The soft light creates a cozy atmosphere, whether next to the reading chair, as a light accent in the bedroom or as discreet lighting in the living area. Particularly ingenious: Its unobtrusive look blends in seamlessly and yet still has a sophisticated design.
- Large floor lamp in greige, 160 x 50 x 50 centimeters (H/W/D)
- The high-quality lampshade made of linen and silk in modern greige provides pleasant lighting
- The geometric base made of robust steel in greige creates a clean, timeless look
- Ideally placed next to the sofa, reading chair or in the bedroom as a stylish light source
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 100 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 160 cm |
| Anchura | 50 cm |
| Profundidad | 50 cm |
| Peso | 4.95 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,15 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige, Gris |
|---|---|
| Details: | cobertura de plástico, extras, interruptor de pie, largo del cable, otros, parcialmente desmontado, tulipas |
| Imprimir catálogo: | Pantallas: 50 % Seda, 50 % Lino, Base: Acero pulverizado, 200 cm largo del cable, 51 cm tulipas,, interruptor de pie, cable cobertura de plástico, parcialmente desmontado, |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Timon |
| Temporada: | Saison2025-2 |
Valoraciones
Conectarse