Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This extravagant floor lamp combines cool silver with deep blue and sets stylish lighting accents. The elegant shade made of refined glass provides a soft light, while the three-legged metal frame with a brass finish combines stability and elegance. Whether as soft mood lighting or a targeted reading lamp - it blends seamlessly into both modern and classic interiors. Particularly harmonious with velvet sofas, dark wooden furniture and golden accessories for a glamorous look with a timeless touch!
- Large floor lamp in silver and dark blue, 146 x 52 x 52 centimeters (H/W/D)
- The exclusive lampshade made of galvanized glass creates a harmonious design and provides pleasant lighting
- The 3 metal legs in silver ensure a stable stand and are coated with brass
- Provides elegant accents next to the sofa and is perfect as a soft ambient light or as focused reading lighting
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 146 cm |
| Anchura | 52 cm |
| Profundidad | 52 cm |
| Peso | 4.2 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,11 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Azul |
|---|---|
| Details: | cobertura de plástico, extras, largo del cable, tulipas |
| Imprimir catálogo: | Soporte: Aceron recubierto de latón, Pantallas: Vidrio Recubierta, 460 cm largo del cable, 40 cm Ø tulipas, cable cobertura de plástico, |
| Serie: | Sphere |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse